Invertor Huawei On-Grid Trifazat SUN2000-50KTL-M3
11.900,00 Lei preț fără TVA
14.399,00 Lei (cu 21% TVA)
tbi bank info
BT Direct Rate online
Fisa tehnica
Manual de utilizare
Certificat garantie
Certificat de conformitate
SUN2000-50KTL-M3 este un invertor On Grid trifazat, de la Huawei. Acesta face parte dintr-o serie de produse care utilizeaza topologia de circuit in trei trepte, randamentul sau maxim fiind de pana la 98.7 %. Rezultatele la testul de fotoni sunt A+/A+ atat la iradianta ridicata, cat si la iradianta medie. Cele 6 trackere MPPT cu care este echipat sunt adaptabile si flexibile pentru un randament extrem de ridicat al instalatiilor fotovoltaice utilizate. Modulul de protectie la trasnet AC si DC si posibilitatea de racire naturala a sistemului imbunatatesc fiabilitatea produsului. Astfel, acest invertor trifazat are o adaptabilitate buna la mediu si poate fi utilizat atat pentru uz casnic, cat si pentru sisteme mai mari, iar utilizarea sa este una extrem de usoara prin ecranul cu indicatori LED, adaptor WLAN si aplicatia FusionSolar (Android/iOS). Puterea invertorului este de 50.0 kW, iar puterea nominala de iesire 50.000 W. Gradul de protectie este garantat de standardul IP65, invertorul fiind rezistent la apa si praf. Temperatura optima de functionare este cuprinsa in intervalul -25°C si +60°C.
Avantaje
Eficenta de până la 98,7%
Specificatii tehnice
Greutate 49kg
Dimensiuni 107,5 × 55,5 × 30,0 cm
Categorie Putere invertor  30-50 kW, 50-100 kW
Putere invertor 50.0 kW
Putere maximă invertor 55.0 kW peak
Randament maxim invertor 98.7 %
TIp de unda invertor unda sinusoidala pura
Faza invertor Trifazat
Numar de MPPT 6
Tensiune de lucru MPPT 200-1000 V
Curent de intrare Max. 22.0 A
Tensiune de intrare Max.: 1100 V
Putere nominală de ieșire 50000 W
Curent de iesire Max. 83.6 A @380 V / 79.4 A @400 V
Distorsiune armonica totala < 3 %